Rozwiązania

które spowodują, że Twoja Firma
będzie funkcjonować lepiej i bezpieczniej

System Sensorist

Sensorist®

Inteligentne czujniki rejestrujące temperaturę i wilgotność.

sensorist_coal_mine_canary

Sensory, na których możesz polegać.

Sensory firmy Sensorist® zostały zaprojektowane i zbudowane z naciskiem na dokładność i łatwość użytkowania.

System jest modularny i składa się z wielu elementów, które nienagannie współpracują i łączą się ze sobą – całość zarządzana jest z jednego konta Sensorist®.

Podstawowa konfiguracja systemu to bramka podłączona do routera internetowego oraz szereg bezprzewodowych sensorów – rejestratorów.

Co każde 15 minut sensory transmitują pomiary temperatury i wilgotności do bramki. Bramka przekazuje pomiary wprost do serwerów Sensorist® ulokowanych w profesjonalnym centrum przetwarzania danych – skąd można je przeglądać wykorzystując portal lub aplikację mobilną.

Wstępna konfiguracja całego systemu zabiera mniej niż 2 minuty, a oprogramowanie jest naprawdę proste w użyciu.

Gateway

Bramka systemowa

Bramka stanowi centrum komunikacji pomiędzy sensorami i siecią Internet. Nieprzerwanie wysyła pomiary do serwerów Sensorist®.

Urządzenie jest zasilane za pomocą dostarczonego zasilacza i łączy się z siecią Ethernet poprzez złącze RJ-45. Gateway komunikuje się bezprzewodowo z sensorami i może odbierać dane ze 100 rejestratorów naraz, gwarantując zasięg 100m w budynkach (max 5 sensorów w wersji standardowej i 100 sensorów w wersji profesjonalnej Sensorist® Pro).

W większości przypadków wystarcza tylko jedna sztuka bramki, choć w bardziej rozległych instalacjach można użyć ich więcej.

gateway

Sensor

Zintegrowany czujnik / rejestrator temperatury i wilgotności

Sensory to urządzenia, które dokonują co kwadrans pomiarów temperatury i wilgotności względnej. Są bezprzewodowe i działają dzięki zasilaniu z akumulatorów AAA (czas działania uzależniony od takich czynników jak pojemność akumulatorów, okres próbkowania – regulowany w wersji Pro, temperatura pracy i innych).

Sensory można zainstalować wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Ważne aby nie zamokły.

Każdy rejestrator jest wyposażony w złącze do podłączania opcjonalnej sondy pomiarowej.

sensor

Sonda

Zewnętrzna, opcjonalna sonda do różnych zastosowań

Opcjonalna sonda pomiarowa może być podłączona bezpośrednio do sensora. Daje możliwość dokonywania dodatkowych pomiarów.

Sondy występują w kilku wariantach, m.in. do pomiaru temperatury (ogólna), do monitorowania temperatury w butelkach z winem, do monitorowania zalania. Kolejne warianty sond są w opracowaniu.

Użycie sondy podłączonej do sensora umożliwia korelację danych pomiarowych w celu zbadania wpływu warunków otoczenia (sensor) na temperaturę środowiska badanego (sonda).

probe

Oprogramowanie

Rozwiązanie Sensorist® zawiera dostęp do oprogramowania w formie portalu (desktop) lub aplikacji mobilnej (smartfony i tablety).

Mając pod ręką komplet pomiarów temperatury i wilgotności nigdy nie ominą Cię znaczące zmiany tych parametrów.

Szybko przejrzyj bieżące warunki środowiskowe i odkryj użyteczny panel analiz i wizualizacji danych archiwalnych. Odbierz alarmy przekroczenia dowolnie definiowanych wartości granicznych temperatury i wilgotności i rozwiąż problemy zanim będzie zbyt późno.

my.sensorist.com

Wszystkimi Twoimi pomiarami możesz zarządzać z poziomu jednego konta online na portalu Sensorist®. Aby skonfigurować system rejestrujesz się na my.sensorist.com.

Więcej informacji n/t opłat abonamentowych za używanie portalu Sensorist® w wersji Home&Hobby oraz Pro na stronie https://sensorist.com/pro

my-sensorist

Aplikacja iPhone

Prosta w użyciu aplikacja dla Twojego iPhone gwarantuje dostęp do danych bieżących i historycznych za jednym dotknięciem palca.

app

Natywna aplikacja na system Android odzwierciedla wszystkie funkcje wersji na iOS. Możesz ją pobrać z Google Play.

Skontaktuj się z nami