Rozwiązania

które spowodują, że Twoja Firma
będzie funkcjonować lepiej i bezpieczniej

Modułowy system gaszenia azotem dla szaf serwerowych i elektrycznych

Modułowy system gaszenia wyposażony w bezciśnieniowy zbiornik azotu i aspiracyjny system detekcji dymu EXXFIRE 750 / 1500 / 2250.

Modułowy system gaszenia wyposażony w bezciśnieniowy zbiornik azotu i aspiracyjny system detekcji dymu. Zaprojektowany do zabezpieczania zamkniętych szaf serwerowych i obudów elektrycznych o objętości od 1,5mdo 4,5m3. Testowany przez TüV Nord (DMT, Dortmund, Niemcy). Chroni obiekty o dużej wartości narażone na potencjalne źródła pożaru gwarantując zwiększoną ciągłość operacyjną. Zmniejsza downtime w lokalizacjach krytycznych dla przedsiębiorstwa.

Łatwa instalacja i niski koszt utrzymania składa się na najniższy koszt posiadania TCO (Total Cost of Ownership) na rynku.

Zapewnia ochronę przeciwpożarową blisko źródła.

Zawiera 3 optyczne sensory dymu z systemem zasysania i oprogramowaniem VotexxTM.

 

Robust Aerospace technology
TECHNOLOGIA WPROST Z PRZEMYSŁU LOTNICZEGO

Technologia generowania zimnego gazu zmieni przyszłość przechowywania gazów. Chemiczne granulki w formie stałej zapewniają stabilność i brak wycieków. Obudowa generatora pozostaje szczelna (IP67) zarówno przed jak i po użyciu. Zużyte komponenty chemiczne pozostają w generatorze po wyzwoleniu azotu w trakcie gaszenia. Zużyty generator może być poddany standardowym procedurom związanym z obróbką odpadów chemicznych.

NIE SPRĘŻONY AZOT

W celu zapewnienia skutecznego gaszenia objętości od 1,5m3  do 4,5m3 system wyposażono w 1, 2 lub 3 generatory zimnego gazu zdolne do emisji od 750l do 2250l lub 0,9kg do 2,7kg azotu o temperaturze otoczenia. Niskie ciśnienie i niski poziom hałasu podczas uwalniania gazu nie wpływa negatywnie na infrastrukturę IT. Ten typ przechowywania gazu nie wymaga serwisowania i posiada okres przechowywania do 10 lat.

Non-Pressurized Nitrogen

Aspiration detection

DETEKCJA Z ZASYSANIEM

Trzy optyczne czujniki gazu, w które zostało wyposażone urządzenie to najczulsze detektory na rynku. Autorskie oprogramowanie VotexxTM konfrontuje odczyty z wszystkich sensorów i optymalizuje pod kątem wykluczenia fałszywych alarmów (koincydencja). Elektryczny wiatrak wymusza zasysanie powietrza z chronionej objętości gwarantując wczesną detekcję zadymienia.

3 BEZNAPIĘCIOWE WYJŚCIA PRZEKAŹNIKOWE

EXXFIRE 750/1500/2250 został wyposażony w 3 beznapięciowe styki przekaźnikowe NO/NC dla sygnalizacji błędu (FAULT), alarmu pierwszego stopnia (PRE-ALARM) i alarmu drugiego stopnia (ALARM). Styki te można podłączyć do dowolnego systemu monitoringu serwerowni (np. HW group Poseidon2 / Damocles 2) lub do panelu przeciwpożarowego.

3 Dry Relay Contacts

No ODP, GWP or Residue

BRAK WPŁYWU NA ŚRODOWISKO I BRAK ZANIECZYSZCZEŃ

Wykorzystanie azotu jako środka gaszącego gwarantuje brak wpływu na procesy niszczenia warstwy ozonowej, brak potencjalnego wpływu na globalne ocieplenie oraz brak osadzania się warstw powodujących korozję. Zalety te są szeroko uznawane za krytyczne dla systemów gaszenia sprzętu IT i elektrycznego.

PROSTOTA INSTALACJI

EXXFIRE 750 / 1500 / 2250 może być zabudowany zarówno wewnątrz jak i na szafie. Dostępne są proste w użyciu zestawy do montażu w racku 19″ i na dachu. Zestawy zawierają dyszę aspiracyjną do detekcji dymu, rury dyspersyjne, przelotki i łączniki.

Easy to install

Mounting Kit

ZESTAW MONTAŻOWY

Dostępne są dwa rodzaje zestawów montażowych, jeden do montażu poza objętością chronioną, drugi zaś do montażu bezpośrednio w szafie teleinformatycznej 19″. Zestawy zawierają wszelkie niezbędne elementy umożliwiające montaż i uruchomienie systemu.

Skontaktuj się z nami