Rozwiązania

które spowodują, że Twoja Firma
będzie funkcjonować lepiej i bezpieczniej

Komunikacja – Gateway

System umożliwiający komunikację z PDU

Firma Schleifenbauer posiada w swojej ofercie system komunikacji umożliwiający udostępnienie danych z magistrali databus do sieci LAN. Urządzenia Schleifenbauer posiadają port LAN ale dzięki zastosowaniu bramy komunikacyjnej Gateway można otrzymać redundantne połączenie z listwami PDU oraz zaoszczędzić na licencji oprogramowania dla np. 100 urządzeń.

Data bus umożliwia szybkie i proste podłączenie PDU. Listwy nie wymagają konfiguracji adresów IP, mogą być podłączone zwykłym przewodem UTP zakończonym RJ45. Urządzenia komunikują się poprzez zmodyfikowany protokół Modbus. Dzięki tej technologi możliwe jest uzyskanie połączenie redundantnego, gdzie pierwsze i ostatnie PDU jest podłączone do urządzenia Gateway. Pierścień komunikacyjny sprawia że awaria jednego elementu nie skutkuje odcięciem od innych urządzeń. Każda awaria w pierścieniu jest zasygnalizowana i łatwa do zlokalizowania.

Cechy Data bus:

  • Warstwa transportowa: RS-485
  • Maksymalny dystans między 2 urządzeniami: 100m
  • Warstwa komunikacji: Modbus (zmodyfikowany)
  • Okablowanie: UTP (Cat3 lub lepszy)
  • Prędkość transmisji: 100 Kb/s
  • Maksymalna liczba urządzeń: 750 – 1500 (w zależności od konfiguracji PDU)

 

Databus 2

Gateway posiada interfejs TCP/IP, oraz USB, RS-232 dla konfiguracji oraz przeglądu. System daje możliwość kontroli nad infrastrukturą energetyczną poprzez 5 różnych poziomów dostępu. System umożliwia aktualizację listew PDU oraz samej bramy w trakcie pracy. Uaktualnienie oprogramowania odbywa się poprzez załadowanie do bramy odpowiednich plików.

System posiada możliwość konfiguracji poprzez interfejs WWW, który pozwala także na bieżący przegląd danych pomiarowych. Gniazda w listwach PDU mogą być obsługiwane poprzez Gateway, ale samo urządzenie nie posiada pamięci wewnętrznej na przechowywanie danych z odczytanych wartości.

Gateway 2

Gateway posiada interfejs LAN i daje możliwość komunikacji poprzez SNMP oraz Modbus. Urządzenie dostępne jest także poprzez API, które umożliwia pozyskiwanie danych do własnego oprogramowania.

 

Oprogramowanie

DC Spyder

System oferuje możliwość zbierania danych do dowolnego oprogramowania komunikującego się po SNMP. Producent systemu zaleca jednak użycie własnego oprogramowania, które ukierunkowane jest na współpracę z urządzeniami Schleifenbauer.

Oprogramowanie DC Spyder ułatwia zarządzanie energią w centrum danych. Pozwala na wygodne przeglądanie wszystkich parametrów oraz analizowanie otrzymanych danych.

DCSpyder

 

Zastosowanie

Databus

Gateway jest wykorzystywany jako interfejs pomiędzy urządzeniami Schleifenbauer oraz siecią LAN.

Same urządzenia mogą być wyposażone w interfejs sieciowy. Jednak wykorzystanie bramy sprawia że można zaoszczędzić na licencji oprogramowania uzależnionej od ilości adresów IP, oraz sprawia że cały system staje się bardziej odporny na awarie.

Gateway współpracuje z listwami PDU Schleifenbauer oraz miernikami energii DPM27 i DPM3.

Skontaktuj się z nami