Rozwiązania

które spowodują, że Twoja Firma
będzie funkcjonować lepiej i bezpieczniej

System STE2 PLUS

Nowoczesny monitoring środowiskowy dla małych serwerowni, pojedynczych szaf serwerowych, szaf dystrybucyjnych i wyniesionych lokalizacji.

STE2

STE2 PLUS to kolejna, wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania generacja bardzo popularnego na rynku urządzenia STE2 i STE2 R2.

STE2 PLUS jest nadal prostym systemem umożliwiającym monitoring pojedynczych szaf serwerowych, niewielkich pomieszczeń technicznych i innych obiektów wymagających stałego nadzoru środowiskowego. W stosunku do STE2 i STE2 R2 oferuje większe możliwości w zakresie skali systemu i jego współpracy z innymi urządzeniami z linii Poseidon2.

Bieżąca wersja (PLUS) oferuje szereg nowych funkcji, które diametralnie zwiększają użyteczność urządzenia.

 

Kluczowe cechy STE2 PLUS w stosunku do poprzedników oraz STE2 LITE

Cecha STE2 PLUS STE2 R2 STE2 STE2 LITE
Komunikacja przewodowa po LAN (Ethernet)
Komunikacja bezprzewodowa po WiFi (802.11 b/g/n 2.4GHz)
Jednoczesne wykorzystanie dwóch interfejsów komunikacyjnych
Zasilanie PoE (802.3af)
Obsługa certyfikatów SSL / HTTPS
Obsługa SNMP v1
Obsługa SNMP v3
Obsługa IPv6
Sterowanie wirtualnymi wyjściami Virtual Outputs
Obsługa Syslog
Ilość obsługiwanych czujników 1-Wire / 1-Wire UNI 15 / 15 5 / 5 3 / 0 4 / 4
Ilość portów na czujniki 1-Wire / 1-Wire UNI 2 2 2 1
Ilość obsługiwanych detektorów (WE binarne) 2 2 2 0
Optyczna sygnalizacja alarmu
Kompatybilność z systemowymi akcesoriami montażowymi
Wysyłanie SMS z użyciem bramki SMS HW group

 

Czytelny interfejs użytkownika

STE2 PLUS charakteryzuje się bardzo przyjaznym i czytelnym interfejsem użytkownika, do którego można dostać się przez dowolną z obsługiwanych sieci – LAN lub WLAN. Interfejs oferuje możliwość (oprócz standardowych funkcji związanych z konfiguracją czujników i wejść binarnych) łatwego wyszukiwania sieci WiFi, dostępu do plików MIB, listy OID. Zaimplementowano również nowy system wyszukiwania aktualnych wersji firmware i możliwość jego aktualizacji za pomocą jednego kliknięcia.

STE2 PLUS pozwala na wygodną konfigurację alarmów, generowanie certyfikatu SSL (self-signed) lub wgranie dowolnego innego, sterowanie wyjściami w zdalnych urządzeniach z serii Poseidon2 i Damocles2 za pomocą funkcji Virtual Outputs.

 

Online Demo

Aby zapoznać się z interfejsem użytkownika można skorzystać z Online Demo – urządzenia STE2 PLUS podłączonego do Internetu z wyłączoną możliwością zapisywania zmian w konfiguracji. Aby skorzystać z demo należy przejść pod adres ste2-plus.hwg.cz

Schemat funkcjonalny

Zawartość zestawu

 

Schemat połączeniowy

Oprogramowanie

Dzięki protokołowi SNMPv1/v3 oraz wymianie danych z użyciem XML STE2 PLUS współpracuje z szeregiem aplikacji nadzorujących. Szczególnie polecamy poniższe, które gwarantują możliwość budowy kompleksowego systemu w każdej skali.

HWg-PDMS

Jest to aplikacja umożliwiająca gromadzenie danych na własnym komputerze / serwerze z Windows oraz tworzenie raportów. Może służyć również jako prosty, centralny webserver prezentujący bieżące odczyty z kilku centralek STE2 PLUS.

Aplikacja jest darmowa do 3 czujników. Licencje na 8 i więcej czujników są płatne.

systemONE

systemONE wykres

 

Zaawansowany serwer dla średnich i dużych systemów monitoringu serwerowni, fabryk, magazynów itp.

STE2 PLUS współpracuje także z innymi aplikacjami komunikującymi się poprzez SNMP oraz XML. Do tych aplikacji należą m.in.: Nagios, Cacti, Zabbix, The Dude, Paessler PRTG, OpenNMS, HP OpenView, IBM Tivoli, Axence nVision, Ipswitch WhatsUp, CA NSM, SNMPc., Solarwinds.

 

Współpraca z portalem

STE2 PLUS współpracuje z portalem SensDesk.com oraz jego ograniczoną, darmową wersją HWg-cloud.com. Dzięki temu użytkownik uzyskuje dostęp do platformy archiwizującej dane pomiarowe, wizualizującej bieżące pomiary oraz wspierającej alarmowanie.

SensDesk.com

HWg-cloud.com

Produkty powiązane

Skontaktuj się z nami