Rozwiązania

które spowodują, że Twoja Firma
będzie funkcjonować lepiej i bezpieczniej

Listwy zasilające Schleifenbauer

PDU Schleifenbauer: znakomita jakość zgodnie z wymaganiami klienta

Infrastruktura Datacenter wymaga elastyczności, szybkości oraz gwarancji ciągłości i stabilności. Listwy zasilające PDU Schleifenbauer budują most łączący te wymagania.

Schleifenbauer oferuje wprowadzenie w życie projektów, których żadna inna firma by nie sprostała. Listwy produkowane są zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez klienta. Dzięki temu zamówiony produkt jest dostosowany dokładnie do tego czego klient oczekuje.

Listwy wykonywane są z materiałów najwyższej jakości z rozwiązaniami technicznymi sprawiającymi, że PDU pracuje szybko oraz oszczędza energię elektryczną. Listwy produkowane są z aluminium anodowanego na różne kolory z czego nominalnym jest czarny, mogą posiadać różnego rodzaju gniazda oraz różne ich ilości i każde może być monitorowane i przełączane.

 

Rodzaje listew

IP PDU

hPDU – hybrydowe IP

Nowa generacja hybrydowych PDU posiadająca pełne możliwości monitorowania i przełączania gniazd z komunikacją poprzez wbudowaną kartę sieciową i bramę Gateway. Oba standardy zapewniają dostęp poprzez sieć LAN.

Listwa pasywna

Pasywne

Pasywne listwy zasilające PDU, które są pozbawione elektroniki pomiarowej i sterującej. Podstawowe, proste lecz dokładnie dopasowane do potrzeb klienta. Pasywne PDU dostarczamy w niezliczonej ilości wariantów – o ich możliwościach decyduje Klient, my dbamy o jakość, bezpieczeństwo i zgodność z normami.

 

Amperomierz

AMP Meter

Podstawowe listwy PDU z pomiarem obciążenia (A) i wyświetlaczem LED. Cechą charakterystyczną listwy jest precyzyjny pomiar TRUE RMS. Lokalny amperomierz sprawia, że pomiar jest bardzo dokładny i nie jest zakłócony poprzez zasilacze impulsowe.

Pass through

Pass-through

Listwa wyposażona w miernik z dostępem poprzez Ethernet oraz Databus umieszczona w obwodzie elektrycznym. Rozwiązanie daje możliwość dodania bezpieczników, rozgałęzianie obwodów np. 32A na 2 x16A gdzie każdy obwód posiada dedykowane zabezpieczenia.

 

Definilink

Definilink

Rozwiązanie pozwala na umieszczenie elektroniki pomiarowej poza listwą PDU. Jest to wariant pozwalający na zapewnienie nieprzerwanego zasilania nawet wtedy, gdy elementy elektroniczne wymagają serwisowania z powodu awarii. Rozwiązanie wykorzystywane również jako przenośny, odłączany analizator parametrów energii dla PDU

KoloryKażda z listew jest produkowana z aluminiowych profili, które standardowo są wykończone poprzez anodowanie na czarno. Istnieje jednak możliwość wybrania innego koloru listwy PDU z palety przedstawionej powyżej.

 

Hybrydowe PDU

hPDU to największe osiągnięcie technologiczne firmy Schleifenbauer. Magistrala Databus była unikalnym rozwiązaniem do zarządzania listwami PDU z jednego adresu IP. Listwa hPDU została wyposażona w port Ethernet co w połączeniu z magistralą Databus zwiększa możliwości połączenia listew. Zastosowanie dwóch różnych metod komunikacji sprawia, że hPDU jest najbardziej wszechstronną listwą zasilającą dostępną na rynku.

Autoryzacja

Autoryzacja dostępu

hPDU daje możliwość udostępniania poszczególnych gniazd dla swoich klientów, którzy mogą je zdalnie wyłączyć lub monitorować niezależnie od tego co przedstawia mu operator serwerowni.

Szyte na miare

Niekończące się warianty

Listwy zasilające hPDU mogą być wyprodukowane zgodnie ze specyfikacją klienta. Oznacza to, że projekt może zawierać konfigurację gniazd, którą nie można spotkać w każdej innej listwie.

Ekologia

Dbałość o środowisko

Wszystkie produkty Schleifenbauer są tworzone w zgodzie z ochroną środowiska. hPDU jest produkowane w technologi 100% halogen free. Rozwiązania elektroniczne w listwie pozwalają na dużą oszczędność energii elektrycznej.

Wszechstronnosc

Wszechstronność

Dzięki technologi hybrydowej hPDU może być podłączone na kilka różnych sposobów, tak aby sprostać wymaganiom ciągłego dostępu.

 

Monitorowanie parametrów

kWh

Zużycie energii

Volt

Napięcie

Amperaż

Natężenie

Moc

Moc

Moc pozorna

Moc pozorna

Współczynnik mocy

Współczynnik mocy

 

Możliwości połączenia listew

Klasyczne połączenie

Klasyczne

PDU są łączone w ten sam sposób, jak w pierwszej generacji PDU Schleifenbauer. Nowe hybrydowe PDU są w pełni kompatybilne ze swoim poprzednikami, mogą być łatwo być łatwo włączone do istniejących topologii magistrali danych.

Połączenie typu Ethernet

Ethernet

Hybrydowe PDU może być podłączone skrętką sieciową ze Swichem. Listwa wspiera dostarczanie adresu IP z serwera DHCP. Listwie można nadać statyczny adres za pomocą interfejsu WWW. Jest to metoda komunikacji oparta na infrastrukturze sieciowej.

Połączenie hybrydowe

Hybrydowe

Listwa hPDU może być podłączona do obu magistral danych (Databus, Ethernet). Taka konfiguracja zapewnia redundantny dostęp do każdej z listew, co sprawia, że w trakcie awarii jednego z elementów mamy dostęp do całej infrastruktury PDU z jednego punktu.

Połączenie typu kolokacyjne

Kolokacyjne

Jest to specjalna odmiana trybu hybrydowego, w którym magistrala danych (Databus) zapewnia dostęp dla administratora (bez przełączania wyjść) a port Ethernet jest udostępniony dla użytkownika. Klient w tym przypadku ma pełny dostęp do PDU i sam dba o własne bezpieczeństwo. Administrator może pobierać wszystkie istotne dane z PDU za pośrednictwem Gatewaya.

Połączenie typu bridge

Bridge

W trybie „bridge” pierwsza listwa hPDU jest pomostem między magistralą Ethernet a Databus. W tym wariancie tylko jedna listwa zasilająca posiada adres IP, z którego można pobierać dane. W celu uzyskania redundancji ostatnie PDU należy także podłączyć do Switcha, tworząc pierścień.

Połączenie typu klaster

Klaster

 Jest to wariant połączenia typu „bridge” gdzie zestaw składający się maksymalnie z 6 hPDU (węzeł) połączone są ze sobą magistralą Databus a jedna listwa pełni rolę bramy. Komunikacja z oprogramowaniem nadzorczym przebiega poprzez protokół SNMP.

 

Produkty powiązane

Skontaktuj się z nami